Spolupracujeme:

  • w-facebook
  • c-youtube

Watch adoptable animals on YouTube

Vážení příznivci, přátelé a podporovatelé Fouska a hlavně koček v něm! Jak se říká „život je změna“ a tyto změny se nevyhnuly ani našemu Fouskovi. A máme jich pro vás hned několik.

Pro nás, a věřím, že i pro kočičky, bylo v loňském roce nejdůležitější změnou jejich přestěhování do našeho „kočičího domu“ v Krupce. Za obětavé pomoci našich dobrovolníků jsme tuto akci zvládli a myslím, že na jedničku. Poradili jsme si i s našimi plašánky, a že jich máme docela dost. Až na prokousanou bundu naší dobrovolnice a jednoho „pokakánka“, proběhlo vše hladce. Máme radost z toho, že kočky přijaly dům okamžitě za svůj a podle jejich spokojeného „vrkání“ usuzujeme, že jsou zde opravdu spokojené.

Kočiny mají k dispozici sedm pěkných místností včetně příjmové karantény, marodky, a my jsme se konečně dočkali solidního zázemí. Jsme rádi, že se v domě líbí i našim návštěvníkům a sponzorům. Plánů máme hodně. K domu patří zahrada - rádi bychom zde vybudovali voliéru, rozsáhlé půdní prostory by mohly být dalším eldorádem pro kočky, ale všechno potřebuje svůj čas a hlavně finanční prostředky na realizaci. Přestěhováním do domu v Krupce definitivně opustil Fousek z.s. pronajaté prostory od Českých drah na nádraží v Úpořinách. Případné další ochranářské aktivity v těchto prostorách se Fouska již netýkají. Naším hlavním depozitem je pouze dům v Krupce společně s domácími depozity našich členek.

Jak jistě víte, veškerou naši ochranářskou aktivitu a péči o naše kočičky vykonáváme po svém řádném zaměstnání, ve svém volnu. Nejsme proto typický útulek, nemáme žádné zaměstnance, vše děláme dobrovolně, nedostáváme žádné pravidelné dotace od měst a obcí. Naše existence a pomoc kočičkám je závislá jen na podpoře Vás, milovníků zvířat. V případě zájmu o adopci kočičky či návštěvě domu je proto třeba, abyste s námi Vaši návštěvu včas naplánovali, ideálně telefonicky, nebo kontaktem přes email, či fb. Při této příležitosti vás prosíme, abyste vzali v úvahu i naše soukromí a náš osobní život. Kontaktujte nás, prosím, v hodinách, které jsou uvedené na našich stránkách. V opravdu naléhavých případech vás samozřejmě neodmítneme i mimo tuto dobu.

Druhou naší změnou, kterou jste jistě v roce 2018 zaznamenali, je skutečnost, že některé naše bývalé členky se rozhodly jít svojí vlastní cestou a založily si novou, ochranářskou organizaci. Tuto aktivitu samozřejmě velmi vítáme. Každý nový subjekt, zabývající se ochranou zvířat, je pomocí a přínosem nejenom pro nás, ale hlavně pro ty, kteří naši pomoc potřebují!

V této souvislosti uvádíme poslední změnu, a to jsou nové fouskovo stránky, na kterých Vás všechny srdečně vítáme. Nové stránky jsme se rozhodli prezentovat jiným, zábavnějším způsobem. Věříme, že vás v této podobě nejenom zaujmou, ale i pobaví. Na našich stránkách najdete i odkaz na naše „staronové FB stránky“ a také fouskovo instagram:)

Děkujeme všem věrným příznivcům za přízeň, kterou jste Fouskovi dosud projevili. S Vaší pomocí jsme již zachránili více jak 1000 koček. Prosíme i za ty ostatní, kteří na Vaši a naši pomoc čekají, abyste na ně nezapomněli. Děkujeme, že našim svěřencům a Fouskovi budete pomáhat i nadále.

Váš Team Fouska:)