top of page

Každý milovník koček časem zjistí, že jedna je prostě málo :) Pokud se rozhodnete své kočce pořídit parťáka, pamatujte na to, že jejich seznámení nemusí vždy probíhat podle vašich představ.

Kočka je osobnost, a proto je jen velmi těžké určit, jak na tuto změnu bude reagovat, proto je důležité seznamování nevzdat hned během prvních pár dní!!! Seznamování může trvat několik týdnů nebo měsíců.
Když si domů přinesete novou kočku, je dobré dát ji první den do jiné místnosti. Vaše domácí kočička okoukne situaci a jistě vytuší, co na ni chystáte. Ideální je nechat si adopci na víkend, kdy budete doma. V prvních dnech očekávejte syčení, vrčení a prskání. Jejich soupeření je snaha o to, vyjasnit si, kdo je tu pánem. Nenechte svou „prvorozenou“ kočičku, aby se cítila odstrčená. Mazlete se s ní a zkuste ji chválit za každou maličkost, kterou udělá. Do případných kočičích bojů nezasahujte, ale sledujte je. Pokud by šlo o zdraví kočky, samozřejmě zasáhněte a seznamování nechte pár dní uležet. Pro začátek není dobré dávat misky vedle sebe. Až se skamarádí, nebude v tom problém. 
Kočičí seznamování není zkrátka záležitostí několika dní, ale chce to čas a velkou dávku trpělivosti. Předtím, než si dalšího kočičího společníka pořídíte, pořádně si svůj krok promyslete. Pokud se nám po pár dnech vrátí kočička z adopce kvůli tomu, že majitel neměl dost trpělivosti, nesou to velmi špatně.
bottom of page