5.5.2022
Májové kočičí přání a spolupráce s MARP

Kamarádi milí, dnes Vám představujeme další ze spoluprací, které jsme navázali. Jedná se o společnost MARP, která nás poctila svými produkty a startovacími balíčky. Ty od nás dostane každý kocourek, který půjde do nového domova! Jsme velmi rádi, že osudy zvířat nejsou firmám lhostejné a my díky nim našim kočičkám můžeme dopřát kvalitní stravu, ve které doufáme budou nové rodiny pokračovat!

279578111_526475852184081_2665074725553511562_n.jpg

Dnes je ten den Den kdy startuje MÁJOVÉ KOČIČÍ PŘÁNÍ Ode dneška až do 20.5.2022 můžete na webu www.kociciprani.cz plnit přání kočkám z útulků, přispívat jim do mističek nebo kupovat zdravotní balíčky

Mezi všemi čekajícími na dárky, je i dvacet Fousků z Krupky, najdete je?

Díky, že se zapojíte, přispějete, sdílíte, Vaše pomoc je důležitá!

Vaši Fousci z Krupky

#Fousek #útulek #KOČIČÍPŘÁNÍ #kočky

279571533_3338448636469324_7126907857100897267_n.jpg

29.4.2022

Spolupráce

Naše milá, kočičí rodino,

v poslední době se nám povedlo navázat pár spoluprací, ze kterých jsme nadšeni! Jak víte, jsme parta kamarádů a nadšenců, která veškerou péči a veškerý čas věnovaný útulku dělá zcela dobrovolně a zcela zdarma! Kolikrát spíše do věcí investujeme my sami, aby se naši kočičí kamarádi měli po těch hrůzách, co zažili, dobře.

První spolupráci jsme navázali na veletrhu ForPets a to s Calibra - krmivo. Je pro nás důležité dávat našim svěřencům kvalitní stravu a to Calibra naprosto splňuje! Narozdíl od jiných značek byla domluva a jednání s nimi naprosto fantastické a my jsme rádi, že můžeme calibru zařadit do našeho kočičího jídelníčku!

Druhá spolupráce doufáme, že nebyla jednorázová a do budoucna se domluvíme i na dalších. Jedná se o Alza.cz, která i po dvou měsícich od poslání dotazu ohledně spolupráce neváhala a ozvala se v momentě, kdy to bylo aktuální. Kočičkám poskytli stelivo i krmivo, které správně zužitkujeme.

Třetí spolupráce, na kterou jsme pyšní a kterou se nám také povedlo domluvit na veletrhu ForPets je Alavis - Značka vítězů, kde jsme obdrželi výraznou slevu na jejich produkty.

Další spolupráce máme ještě rozjednané, tak nám držte palce, ať vše vyjde a my můžeme našim kočičím obyvatelům udělat ten život zase o něco hezčí!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.4.2022


DONIO
 

Naši milí kamarádi,
 

V této nelehké době je i náš útulek nucen přistoupit k takovým opatřením, která mu ulehčí. Jak všichni víme, tak náklady na energie nezadržitelně rostou a pro náš útulek to začíná být finančně velmi náročné. Abychom mohli útulek dále provozovat a udržet jeho chod, potřebujeme náklady snížit a s tím by nám pomohlo právě tepelné čerpadlo. Finanční fungování útulku zajišťuje především vaše pomoc, vaše příspěvky a my jsme chtěli poprosit, jestli byste nám nepomohli i s tímto projektem.
 

Budeme vděčni za každou kačku, kterou nám pomůžete. V případě, že se nevybere celá částka, tak i tak peníze využijeme na další potřebné opravy v domě jako například nové trubky na rozvod tepla.
 

Více informací najdete přímo u sbírky, případně se nám neváhejte ozvat!
 

https://www.donio.cz/tepelne-cerpadlo-pro-kocici-utulek
 

Děkujeme předem za Vaši solidaritu a nelhostejnost.

Vaši Fousci
11.4.2022


Kastrační maraton

Když nemůžeš, tak přidej!

A tak jsme o vejkend neseděli a nebědovali nad těžkym údělem útulků, lidí v nich, nespravedlností světa, aprílovym počasí a tak, ale aby bylo zase o něco méně slz nad utrpením bezprizorních zvířat, vydali jsme se po jediné rozumné cestě vstříc prevenci a přidali jsme kastrační maraton. Tentokrát nápad přišel zvenku, což považujeme za nesmírně cenné.
Osloveni jsme byli zástupcem společnosti Severočeské doly a.s., Doly Bílina, Ing. Vladimírem Herškovičem, s tím, že v areálu Úpravny uhlí Ledvice, je větší množství koček, které se na místě množí a firma má zájem nikoli o lidvidaci stávajících zvířat, ale o zamezení jejich dalšího množení, aby bylo zabráněno zbytečnému utrpení, přičemž zvířata nadále mohou na místě bezpečně žít. Popravdě, s takto osvíceným vedením jakékoli společnosti jsme se ještě nesetkali, a tak bylo jasno.
Během deseti dnů jsme vše domluvili, připravili a 6.4. jsme začali s odchyty koček v areálu a jejich převozy. Samotné kastrace probíhaly ve dnech 9.4. a 10.4., podařilo se vykastrovat 5 kocourů a 12 koček (z toho 10 již bylo březích), jednu kočku se podařilo odchytit těsně před porodem, bude jí dopřáno klidného mateřství u nás ve Fousku, zůstává také jeden děda a jedna malá zraněná slečna.

Všechny kočky byly testované na felv, fiv - všechny negativně. Většina již byla po zákroku a základní prohlídce vrácena zpět na své stanoviště do areálu firmy, kde jsou zaměstnanci krmeny, poslední se budou po zotavení vypouštět v nejbližších dnech.

Veliké díky všem, kteří se do kastrační akce v dobrém zapojili, podařilo se nám zachránit a zkvalitnit spoustu životů.

Tohle je cesta, takhle to má vypadat Díky, že nás podporujete a jste tak součástí dobré věci Váš Team Fousek, alias již prověření kastrační maratonci Domča, Hanka, Cat Magic Mike, Kristy, Ivča, Olina, Péťa, Áďa, Terka, Mája, Míša a Vláďa

Závěrem citace té nejpohotovější z fouskovic, když se jeden strejc ptal, proč to těm kočičkám děláme a měl snahu naší aktivitu mařit.. “A vy byste jako chtěl rodit třikrát ročně koťata??

279150164_389901776377957_1106328775121373965_n.jpg
279046690_747278509988000_7026352053460172944_n.jpg

4.4.2022

Fouskovic přátelé, máme prosbu.

Za poslední dva týdny je nás o 11 víc, vyjma sedmi nemocných, kteří u nás už natrvalo zůstali po kastračním maratonu, se podařil doslova vymodlený odchyt královny všech kočičích matek z Teplic (že prý zdraví své děti “Céčka” z roku 2020 a “Elka” z roku 2021 - všem dvanácti jsme nové krásné domovy našli)..
Samozřejmě ani teď nepřijela s prázdnou, o tři malé princezny se samozřejmě postaráme a kastrací zajistíme, že už jim maminka žádné další sourozence nevyrobí.

Není nám příjemné prosit o pomoc, když víme, co se ve světě děje, ale pořád jsme plně závislí na Vás, našich přátelích, přátelích Fouskovic koček, kterých je aktuálně 108. Nákupy krmiva se neptají, stelivo mizí, jako kdyby ho snad taky někdo žral, a faktury za veterinu už vrstvíme (Madisson, Dolores a Pai se léčí na očním, u Dereka se řeší podezření na lymfom, Elsa a Keanu nemocné uši, Bacardi kožní problémy, Sue operace zubů a Tiramissu finišuje s léčbou fip).

Za jakoukoli finanční podporu na naše fungování Vám budeme velice vděční na účet č. 2200114300/2010

Moc děkujeme Vaši Fousci z Krupky

#Fousek #Krupka #útulek #kočky

21.3.2022
Kastrační maraton 2022

Kastrační maraton, již podruhé. Proběhl u nás, ve Fousku v Krupce ve dnech 19.3.a 20.3.2022, a nesl se ve znamení obrovského odhodlání všech zúčastněných.

Nejprve statistika:

Za dva víkendové dny se podařilo vykastrovat 27 koček a kocourů (13 holek, 14 kluků).

Všechna kastrovaná zvířata otestovaná na felv, fiv, zjištěné dva záchyty - kočička pozitivní na felv, kocourek pozitivní na fiv. Oba zůstávají u nás ve Fousku a budeme jim hledat nové domovy.

Zůstává také pětice mrňat, která byla během víkendu odchycena ve dvou nebezpečných lokalitách (se nám trošku z kastračního víkendu stala náborová fouskovic akce).

Jedenáct ze třinácti kastrovaných koček již bylo březích, celkem se podařilo zajistit, že se letos v květnu narodí na ulici o přesně 56 koťat méně. O kolik bezprizorních zvířat méně to bude znamenat v horizontu jednoho roku, dvou, tří?

Kastrované kočky byly z lokalit Teplice, Ústí nad Labem, Krupka, Dolní Jiřetín, Bílina, okres Louny, Chabařovice.

Podělili jsme se s krmiči koček o jeden plný kufr granulí.

A teď trochu z dojmů..

Ačkoli výsledek, kterého jsme dosáhli, nás nesmírně těší, a splnili jsme, co jsme si předsevzali, musíme přiznat, že chvíli se o nás pokoušel pocit zklamání a zmaru. Nikoli z toho co děláme, ale z toho, že ačkoli jsme lidem nabídli defacto all inclusive službu, jen pár jedinců jí pro kočky ve svém okolí využilo😵‍💫. Přesně řečeno tři. Tři lidi, ze tří lokalit zvedlo telefon, nebo otevřelo fb a řeklo hele Fousku, tady u mě na zahradě/támhle u fabriky/u stodoly.. jsou kočky, co potřebují pomoct. Zbytek jsme si dohledali, objeli, pochytali, přivezli, ošetřili, vrátili my sami. Ani krmičky z kolonií neměly o kastrace koček zdarma, bez jakýchkoli starostí, zájem (dokonce jedna taková dáma nesouc lahodnou kočičí krmi v podobě vařených kolínek, kolegyni z kolonie vyháněla s tím, že kočky se na místě redukují samy a není potřeba je kastrovat). O tom, že by náš projekt - nezištnou nabídku kastrací, přesdílel jakýkoli jiný spolek z lokality, obec, či městké skupiny na fb, mající za tvrzený cíl pomoc zvířatům - tak o tom jsme si mohli nechat jen zdát, přitom cíl naší akce - méně trpících bezprizorních koček, je, domníváme se, ku prospěchu všech, kteří kastrační maraton úspěšně odignorovali. Upřímně, po celý víkend nám nad nezájmem lidí, popř. nad jejich zvráceným uvažováním, zůstával rozum stát. Naše přesvědčení, že to co děláme je správné, a je potřeba, to však paradoxně posílilo. Náš team celé dva dny jezdil po lokalitách v kraji, o kterých buď již víme, nebo jsme si aktuální info zjistili, a v těchto jsme s větším či menším přispěním domorodců, zajišťovali pacienty pro naší kastrační akci. Na tomto místě tedy opustíme úvahy, jak na příště podpořit větší zájem lidí, ať již majitelů, či krmičů z kolonií, kdy pokud nestačí to, že kastrace i testování krve zajišťujeme zdarma, stejně tak odvozy zvířat k nám a jejich vrácení na místa ve 100% stavu, a budeme tak možná muset příště přitlačit dortíkem zdarma, a přejdeme k tomu veselejšímu, a tím je poděkování.

Jak už ukázal první kastrační maraton vloni v říjnu, Fousek je team, který ač kastruje, má zkrátka koule. Všichni zúčastnění prokázali neskutečný enthusiasmus a nasazení pro myšlenku, která nás k projektu přivedla. Zachraňovat a vylepšovat kočičí životy. O víkendu ve Fousku nechyběl pověstný humor, skvělá nálada. Nad rámec fouskovic interní stálé party, se podařilo navázat a propojit přátelství nová a radost z toho, že je NÁS na světě víc, dost na to, abychom se mohli společně cítit silní změnit kočičí svět a lidský pohled na opuštěná zvířata, tak nebrala konce a bude nás všechny pohánět dál.

Tedy díky:

Domče, Hance, slovenské sekci Evče a Žofce (holky přihasily na víkend vlakem a z dálného slovenského východu!), “Cat Magic” Míšovi, Jitce, Janě R., Janě P., Janče Z., Pétě, Ádě, Evče, Terce, Máje, Kristy, Ivče, Míše, Vláďovi

Jste super, jste všichni Team Fousek a na říjen si nic neplánujte, jdem do toho zas

Kastrační maraton 2022.jpg

POMOZTE NÁM!
číslo účtu pro pomoc Fouskům
2200114300/2010

  • Instagram sociální Icon
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

Příspívejte Fouskům nákupy přes GIVT