Kočičky k adopci

POMOZTE NÁM!

číslo účtu pro pomoc Fouskům

2200114300/2010

 

Malého Otíka a jeho mámu Olivku odchytily fouskové tety v lokalitě, kde vyděšení přežívali ve křoví a kde po nich nepřizpůsobiví haranti házeli petardy.

Sice u toho dlouhého večerního lovu holky málem přimrzly k podkladu a vydrkotaly minimálně půl patra zubů, zítra se ale na místo vrátí a pokusí se zachránit ještě tři Otíkovo sourozence.

Fousci děkují!

 

Dobroty z nakrmnas.cz dorazily a převzal je sám mistr zásob, seladón Max

 

A fakt mu chutnají, ten kyselý ksichtík je prej jenom jako.

 

PS: Maxík se už poohlíží po novém domově, je to kluk jako buk, mladý, pesrpektivní, v kolektivu oblíbený Která ho uloví, vyhraje!

Zájemci o frajírka Maxe volejte na 723037633, pište zde do SZ nebo na fousekkocky@gmail.com

 

A kdo nemá doma místo pro maximálně krásného Maxe, může Fouskovým hladovcům poslat něco dobrého přes

 

https://www.nakrmnas.cz/fousek/

Děkujeme!

#Fousek #kočky #útulek #Krupka #nakrmnas #Max

 

 

 

 

 

 

 

Psala jsem Ježíškovi a chtěla novou rodinu, domov, už žádný život na ulici...:-( A pak se o Vánocích probudím na veterině, vykloubené a polámané kyčle, poraněná páteř. Dobří lidé mě těžce zraněnou, paralyzovanou našli, předali té nejlepší veterině doktorů Maradových v Mělníce. Tam mě opravili tak dobře, že zvládnu chodit i samostatně fungovat a dnes mě předali do péče Fouska...

Říkala jsem si, že Ježíškovi pošlu reklamaci a koupim nový brejle.. Ale co když je právě tohle (dost krušný) začátek mého nového, lepšího života?..

 

Vaše Malvína Fousková :-).

Tak ten nový rok začínáme ostře.. :-(

 

Žil byl jeden pán a ten sbíral po ulicích zraněné, opuštěné kočky. Kočky nechal žít ve svém bytě, nekastrované, neočkované, bez veterinárního ošetření.

Nyní pán náhle zemřel a v bytě zůstalo 18 vyděšených zvířat. Pozůstalí jsou ze sociálně velmi slabých poměrů a o kočky se nechtějí ani nedokáží postarat. A tak přišla prosba o záchranu zubožených tvorů z místa, které mělo být záchranou, ale stalo se spíše nekontrolovanou domácí množírnou.

Nikdy jsme nezachraňovali takto velký počet zvířat najednou a naše kapacita aktuálně není schopná všechny naráz pojmout. Přesto jsme se odmítli smířit s tím, že kočky budou buď utraceny, vypuštěny zpět bez pomoci na ulici, nebo v bytě pomřou hlady, a přislíbili jsme kočky zachránit.

Dnešního dne bylo všech 18 zvířat převezeno do dočasného stanoviště v lokalitě nedaleko bytu, odkud pochází.

Prioritou je nyní kočkám zajistit nezbytnou veterinární péči, tedy zjistit jejich zdravotní stav, potřebné ošetřit, všechny otestovat na felv, fiv, naočkovat, vykastrovat. Za tímto účelem budeme v nejbližších dnech, maximálně týdnech řešit postupný převoz všech koček na veterinu. Předpokládaný náklad na základní vstupní veterinární péči pro 18 koček, tedy testy, očkování, kastrace, odblešení a odčervení, je cca. 55.000 Kč, to za předpokladu, že nebudou potřeba žádné další veterinární zákroky (už nyní však víme, že některé kočky mají po úrazech problémy s pohybem, tudíž je rozsah potřebných vyšetření a zákroků zatím otevřený). Rodina bývalého majitele není schopna, s ohledem na vlastní existenční problémy, přispět žádnou částkou.

Úkol, který je před námi je jak organizačně, tak i finančně největší záchrannou hromadnou akcí, do které jsme se kdy pustili, a moc bychom Vás na tomto místě chtěli požádat o dvě věci. Jednou z nich je podpora finanční, a to na účet č. 2200114300/2010, heslo: 18mušketýrů, abychom byli schopni uhradit veterinární náklady, které nás nyní čekají, a tou druhou je prosba směřující zejména kolegům z řad útulků. Všem zachráněným kočičkám budeme samozřejmě po jejich zdravotní stabilizaci hledat nové domovy, do té doby bychom však potřebovali pomoci s jejich umístěním. 18 nových příjmů není v silách žádného útulku, pokud bychom se však o kočky podělili, máme společně šanci zachránit je všechny. Pokud máte chuť a možnost domluvit se na spolupráci, prosím ozvěte se nám do sz..

Případní zájemci o budoucí adopci některého ze zachráněných kočičích mušketýrů, nám také prosím pište do sz..

Zároveň prosíme všechny o sdílení, věříme, že naše prosby doputují k těm správným očím a uším.

Staň se Fouskem!

Proč? Protože Tě potřebujeme. Za poslední téměř dva roky jsme Fouska vytáhli na vyšší level. Kočky mají prvotřídní zázemí, prémiové krmivo, špičkovou zdravotní péči těch nejlepších veterin. Očkujeme, testujeme a zachraňujeme i kočky, které by jinde šanci nedostaly. Díky tomu nám denně voláte..z Mostu, Kladna, Loun, Ústí, Prahy, Berouna a nalezence, zraněné, či nechtěné kočky chcete dát právě k nám - víte, že postaráno bude na 100%. Vážíme si toho, že oceňujete naší tvrdou práci a úsilí, které vkládáme do boje o každý kočičí život, ale zároveň je nám nesmírně zatěžko, že už jsme se dostali do situace, kdy nejsme schopni nápor nových příjmů zvládnout. Abychom mohli pomáhat dál, sháníme nové posily, nové dvounohé Fousky.

Co obnáší být Fouskem? Fousek musí mít rád kočky a musí chtít pomáhat, protože chce pomáhat, a ne protože se tím chce chlubit na sociálních sítích a nebo jen vyplňovat volný čas. Fousek musí chtít obětovat záchraně zvířat něco ze sebe - část svého času, část své energie, musí chtít investovat svůj rozum a lásku. Fousek by se neměl bát koček, měl by umět počítat alespoň do sta, rozlišovat barvy, umět alespoň základně ovládat domácí spotřebiče. Vše ostatní potřebné se naučí. Hlavně by měl mít chuť přemýšlet nad tím co dělá, proč to dělá a zároveň by měl umět respektovat nastavená pravidla, jak útulek funguje.

Co může Fousek dvounohému Fouskovi nabídnout? Silné okamžiky, ty především. Záchranu života v přímém přenosu. Budete u toho, když se léčí, uzdravuje, když se rodí, když je legrace, radost, když se brečí štěstím při povedené záchraně nebo odjezdu do nového domova. Budete ale i u toho, když je potřeba držet někoho za packu, i za lidskou ruku. Když nás některá kočičí duše opouští a my jsme ty poslední, na které spoléhá. I takové situace k naší práci patří, to je život, i to je pomoc. Naučíme Vás pomáhat, být platní a také být silní pro ty, kteří Vás potřebují. Pomůžeme Vám osvojit si vše ohledně péče o kočky, ať ze zdravotního, hygienického, výživového nebo organizačního hlediska. Neděláme "garáž systém", školí nás odborníci, vůči nimž chováme respekt a s tímto respektem také přistupujeme k naší činnosti. O vše co jsme se naučili a co se každý den dál s pokorou učíme, se s Vámi rádi podělíme a společně pak můžeme zachránit více životů.

Ozvěte se nám a přijďte si k nám zkusit, jaké to je, být jedním z nás, třeba Vás to taky nadchne a bude naplňovat.. a nebojte, Fousci nekoušou.

  • Instagram sociální Icon
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

Příspívejte Fouskům nákupy přes GIVT

Spolupracujeme:

  • w-facebook
  • c-youtube

Watch adoptable animals on YouTube