blank

O nás

Informace
Logo Fousek o. s.Většina členů našeho sdružení začala se svojí pomocí opuštěným a týraným zvířatům v dnes již zrušeném útulku v Krupce u Teplic, v minulosti provozovaném LOZ Teplice. Od roku 2009 jsme se intenzivně podíleli na provozu útulku v Žimu u Bořislavi, který vlastní Nadace Tlapka. Sem byli všichni naši kamarádi ze zrušeného útulku v Krupce přestěhováni a my jsme je samozřejmě neopustili.

Naše činnost nespočívala pouze v pravidelném víkendovém venčení našich psích kamarádů. Největší část volného času jsme věnovali získávání materiálové a finanční pomoci, díky níž byl pobyt zvířat v útulku přeci jen snesitelnější. 

Laskavostí sponzorů, s kterými jsme v kontaktu, se nám podařilo pro útulek zajistit tyto největší akce:
 
 výstavba venkovních výběhů
 izolace stropů nad vnitřními kotci jako ochrana před klimatickými podmínkami
 výstavba dvou místností pro kočky včetně venkovní voliéry
 výroba 10 zateplených venkovních bud
 
Převzetí textilií z Arkádie a Boneky 11/2009Díky dalším sponzorům a řadě našich příznivců jsme zabezpečovali pravidelně dva roky dodávky krmení, dek, kožešin, uhlí, steliva a dalších potřeb, bez kterých by běžný provoz útulku nebyl možný. Aktivně jsme se podíleli na kastračním programu kočiček i psů. Namátkově jsme prováděli kontroly adoptovaných zvířat v nových domovech. Dva z našich členů zajišťovali pro Nadaci Tlapka kompletní evidenci zvířat a propagaci útulku prostřednictvím internetového portálu. 

sbírka ZŠ BuzuluckáNaši chráněnci se každoročně těšili z vánočních sbírek, které za mediální podpory Teplického deníku již tradičně probíhají a na jejichž organizaci jsme se podíleli. Svoji činnost jsme zaměřili i na propagaci útulku a osvětu v oblasti ochrany zvířat mezi širokou veřejností. Opakovaně se nám podařilo zajistit natáčení České televize „Chcete mě?“ Tradičně jsme se zúčastňovali umísťovacích výstav např. v Lounech. 

Navázali jsme spolupráci s organizátory benefičních koncertů pro útulek pořádaných v našem regionu. Oslovili jsme řadu škol s nabídkou spolupráce, neboť se domníváme, že osvěta ve školách by mohla děti účinně vést k lásce a úctě k živým tvorům. Přednášky, které jsme na téma ochrana zvířat pro některé školy uskutečnili, se setkaly s kladnou odezvou. Počet škol, které organizují pro zvířata pravidelné materiálové sbírky, se tak každoročně rozšiřuje. 

Venčení 17.-18.4.2010Počátkem roku 2011 se naše sdružení vydalo samostatnou cestou s cílem realizovat své vlastní záměry. Aktivity sdružení byly v útulku v Žimu ukončeny, naše pomoc se zúžila pouze na víkendové venčení. Při své další činnosti chceme navázat na naše dlouhodobé zkušenosti s ochranou zvířat. Některé členky našeho sdružení se této oblasti věnovaly v rámci dobrovolnických aktivit více jak 10 let. 

Každá z nás kromě toho poskytla domov jak kočičkám, tak psům, a to buď útulkovým nebo nalezeným na ulici. Většinou se jednalo o jedince ve velmi vážném zdravotním stavu, kteří by bez naší pomoci nepřežili.
 Dobrovolice Evička provádí léčebnou koupel FilípkoviPočet takto ohrožených zvířat bohužel narůstá, ale vytvořit jim nový domov v našich rodinách už není v silách nikoho z nás. Není totiž výjimkou, že naše členky mají ve svých domovech až 10 zvířat. Většina z nás navíc pečuje o venkovní kočičky v nejrůznějších lokalitách měst Teplice a Dubí. Ti nepotřebnější u nás azyl sice krátkodobě naleznou, ale snažíme se jim po vyléčení najít náhradní rodinu.

23.5.2009Cílem našeho sdružení bude proto vybudování malého azylu či stálého depozita pro handicapované psy a zejména kočky, které obecně v útulkových podmínkách velmi silně strádají, přičemž jejich šance na přežití a určitou kvalitu života jsou zde malé. Situace je o to závažnější, že v regionu není kvalitní zařízení, které by těmto zvířatům zajistilo trvalý azyl s patřičnou péčí. Prakticky denně se na nás obracejí lidé s prosbou, abychom pomohli při záchraně nalezených koťat či opuštěných koček. 

Kocouři na kastraci 3.3.2010Dalším, velmi významným cílem našeho sdružení bude realizace kastračního programu koček včetně jeho propagace mezi veřejností. Je nezbytné, aby byly překonány mýty a předsudky spojené s kastrací koček i kocourků. Toto opatření považujeme za naprosto nezbytné z důvodu regulace kočičí populace. Kastrace je jedinou cestu, jak zabránit množení a utrpení dalších, nechtěných mláďat. Jen málo obcí a měst věnuje této problematice patřičnou pozornost a přemnožení koček se začíná stávat poměrně značným společenským problémem. Není v silách našeho sdružení, ale ani v silách jiných ochranářských organizací, aby za nezodpovědné majitele tento problém trvale řešily. 

Převoz "Zmrzlinky" do adopce 1/2009Nadále budeme pokračovat v získávání finanční a materiálové pomoci právnickým a fyzickým osobám, které pečují o opuštěná a týraná zvířata v útulcích či azylech. Potřeby zvířat velmi dobře známe, budeme proto usilovat o to, aby případně získané finanční prostředky byly efektivně investovány tak, aby se životní podmínky zde umístěných zvířat co nejvíce zlepšily. Finančně se rovněž budeme podílet na záchraně jednotlivých zvířat v nouzi, kdy o pomoc pro ně žádají spolupracující ochranářské organizace. Jedná se většinou o případy nejotřesnějšího týrání zvířat - někteří z nás dosud přispívali na jejich záchranu individuálně. 

Další převzatý pejsek z krupského útulku 3/2009Součástí našich aktivit bude popularizace našeho programu a propagace ochrany zvířat mezi širokou veřejností, mimo jiné i prostřednictvím portálu www.fousek-os.cz. Doufáme, že nám sponzoři i naši příznivci zachovají nadále svoji přízeň. Vážíme si jejich důvěry a ocenění naší práce. Víme, že naše pomoc je jen malou kapkou v moři utrpení, které musí zvířata vinnou lidí snášet. Největším oceněním a radostí pro nás proto bude pohled na šťastné a spokojené zvířecí kamarády, kterým jsme mohli pomoci.

Děkujeme všem ochráncům a milovníkům zvířat, kteří činnost našeho sdružení jakýmkoliv způsobem podpoří. 

Osvědčení

| Autor: Ing. Irena Málková | Vydáno dne 10. 04. 2011 | 23930 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank